اگر برای اولین بار قصد دارید که برای خرید کاشی دیوار اقدام کنید، نکاتی هست که دانستن آنها میتواند به شما کمک کند تا تحلیل دقیقی از کیفیت محصولات ارائه شده به شما داشته باشید. برای یافتن یک کاشی با کیفیت تولید بالا چه نکاتی را باید مد نظر قرار دهیم؟

در ادامه این متن هفت نکته آمده که میتواند شما را در انتخاب محصول با کیفیت یاری کند:


  • نکته اول - کاشی را به صورت کار شده بر روی یک سطح ارزیابی کنید: هیچ وقت انتخاب خود را بر اساس یک قالب کاشی مجزا و یا قالب هایی که جدا گانه از هم انجام ندهید. اکثر موارد کیفی مربوط به تولید کاشی در شرایط نصب شده خود را آشکار خواهند کرد. پس همیشه برای انتخاب محصول اصرار بر انتخاب کاشی های داشته باشید که یا بر روی پنل های فروشگاهی و یا به صورت زنده اجرا شده باشند. 

اجرای کاشی بر روی پنل یکی از بهترین و مطمئنترین روش های برای ارائه و انتخاب کاشی است. 

 

  • نکته دوم - درز ها راز های بسیار با خود دارند: به درز های بین دو قالب دقت کنید، بسیاری از نکات کیفی ساخت کاشی در نحوه اتصال دو قالب به هم آشکار میشود، هر گونه چفت نبودن (در نصب بدون بند) و یا یکنواخت نبودن بند بین دو قالب (در نصب با بندکشی) نشان دهنده آن است که قالب های کاشی دارای ایرادهای هندسی مانند تاب و یا اعوجاج هستند. همچنین به هم نرسیدن دو ردیف متفاوت از کاشی در دو سر بند متوالی نشان دهنده آن است که قالب های کاشی دارای ابعاد متفاوت هستند.

یک درز بد نشان دهنده کیفیت پایین کاشی است

 

یک درز بی نقص که نشان دهنده کیفیت بالای کاشی است

  • نکته سوم - پیدا کردن دو رنگی و یا تفاوت در پرده های رنگ: برای پیدا کردن نشانی از دو رنگ بودن یک طرح مشخص از پنل کار شده فاصله بگیرید و پنل را در زیر نور کافی مشاهد کنید، معمولا قالب های تیره تر و یا روشن تر از زمینه کلی خود را نشان خواهند داد. همچینین افتادن سایه غیر یکنواخت در سطح کار شده کاشی نشان دهنده آن است که قالب بعضی از کاشی ها دارای اعوجاج (عیب کاس و قوز) هستند.
  • نکته چهارم - لعاب کاشی و پرداخت سطح: در مورد کاشی های لعاب دار و یا دارای سطح پرداخت شده به جزئیات کار دقت کنید. در لعاب کاشی به دنبال موج روی سطح و یا فرورفتگی و برآمدگی بی دلیل بر روی سطح باشید. همچنین نقاط لعاب پریدگی و یا نقطه های زبر روی سطح کاشی که با کشیدن دست و لمس سطح کاشی مشخص میشوند نیز از شاخص خوبی از کیفیت کاشی تولید شده هستند.

 

  • نکته پنجم - طرح ها و نقش ها: در صورتی که مدل کاشی مورد نظر شما دارای طرح و یا نقض خاصی هست به جزئیات چاپ طرح روی سطح کاشی دقت کنید. آیا نقش ها و رنگ ها در سر جای خود قرار دارند؟ به دنبال جزئیاتی باشید که نشان دهنده چاپ بی کیفیت بر روی سطح کاشی باشد، مانند بیرون زدن رنگ از داخل محدوده طرح. همچنین در صورت تکرار طرح بر روی قالب به این نکته دقت کنید که طرح های بروی روی قالب های متوالی میبایست نقش ها را تکمیل کنند. هر گونه ناهماهنگی در طرح بر روی دو قالب متوالی یا بدلیل نصب اشتباه و یا عدم کیفیت در چاپ است.

به کیفیت چاپ و هماهنگی نقش ها در بین دو درز دقت کنید

  • نکته ششم - برند تولید کننده و قیمت: هر چند که خریدار هوشمند انتخاب خود را تنها بر اساس نام کارخانه تولید کننده و یا قیمت بالای محصول پایه گذاری نمیکند اما بنا به تجربه طولانی میتوان گفت یکی از دلایل ماندگاری نام های درخشان در بازار کاشی و سرامیک ایران کیفیت بالای محصول و حساسیت تولید کننده بر روی کیفیت محصول ارائه کرده به بازار دانست. همچنین به این نکته دقت کنید که ممکن است محصول بی کیفیتی را بتوان با قیمت بالا در بازار به فروش رساند اما هیچ کالای با کیفیتی را نمیتوان با قیمتی که به صورت غیر منطقی پایینتر از حد آن است پیدا کرد.
  • نکته هفتم - تعهد فروشنده: با این همه مییایست احتمال وجود ایراد را در محصول خریداری شده بپذیرید و قیل از نهایی کردن خرید به این نکته بسیار دقت کنید که واسطه میان شما و کارخانه تولید کننده محصول، فروشنده ای ست که شما محصول را از آن خریداری میکنید. قبل از تسویه حساب مطمئن شوید که با فروشنده ای متعهد و خوشنام در حال معامله هستید و از فروشنده بخواهید این نکته را در صورت لزوم در پایین فاکتور نهایی رسما ذکر کند که در صورت وجود هر گونه ایراد و اشکال در کیفیت کاشی خریداری شده، خریدار میتواند کل بار را مرجوع کرده و هزینه را پس بگیرد.
analytics
Search Console